Budowa hali przemysłowej, hangaru czy magazynu to wielka inwestycja, która wymaga dużych nakładów finansowych. Pieniądze są potrzebne nie tylko na wyposażenie tych ogromnych przestrzeni, lecz przede wszystkim na kupno materiałów potrzebnych do ich budowy.
Jak powstają wielkie hale przemysłowe i jakich materiałów używa się do ich budowy? Rzadko kiedy mamy do czynienia z halami murowanymi. Koszt takiej budowy przekroczyłby z pewnością przyszłe zyski. Rzadko który inwestor mógłby sobie na taką rozrzutność pozwolić. Poza tym, postawienie murowanego budynku wymaga dużo czasu.
W przypadku, gdy liczymy na szybkie rozkręcenie biznesu, taka możliwość jest nie do przyjęcia. Szybciej i taniej budować można z płyt warstwowych. Płyty warstwowe to dziś jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych - tani, wytrzymały i łatwy w montażu. Nawet mało doświadczona ekipa remontowo-budowlana poradzi sobie z postawieniem takiej konstrukcji.
Oczywiście, w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów, fachowa wiedza i dokładność w wykonywaniu prac są niezbędne do tego, by powstałe konstrukcje stabilne i trwałe. Niezwykle istotny jest tu sposób ułożenia płyt - aby konstrukcja spełniała wszelkie wymogi bezpieczeństwa, płyty muszą być ułożone precyzyjnie.
Na szczęście, montowane na płytach warstwowych mocowania, precyzję tę umożliwiają. Poszczegolne płyty można łączyć ze sobą niczym puzzle.
Do budowy hal czy magazynów używa się różnych rodzajów płyt. Możemy z ich pomocą postawić ściany budynku oraz dach. Płyty ścienne, stanowiące podstawę konstrukcji budynku, wykonane są z materiałów, które mają właściwości izolacyjne.
Jakie to ma znaczenie dla osób, które będą przebywać w budynku? Wykorzystanie materiałów budowlanych, które posiadają właściwości termoizolacyjne, to duże udogodnienie zwłaszcza dla inwestorów.
Szczelne ściany zatrzymujące ciepło, powstałe w wyniku ogrzewania pomieszczeń, pozwalają na duże oszczędności w wykorzystaniu energii. Ciepło nie ucieka przez ściany, przez co do ogrzania danej powierzchni nie trzeba zużywać zbyt wiele energii.
Zapewniony zostaje tym samym komfort osobom przebywającym na tej powierzchni. Izolacja termiczna to nie jedyna zaleta płyt warstwowych.
Nie mniej istotna jest także izolacja akustyczna, za sprawą której do budynku nie przedostają się hałasy docierające z otoczenia. Zasada ta działa także w drugą stronę. Z wybudowanego z płyt warstwowych warsztatu samochodowego, do otoczenia nie przedostają się żadne dźwięki z wewnątrz. Jest to szczególnie istotne, jeśli warsztat sąsaduje z budynkami mieszkalnymi.
Płyty warstwowe to także szeroka gama płyt działowych, które umożliwiają wydzielanie mniejszych pomieszczeń na dużych przestrzeniach. Takie ścianki można obłożyć warstwą izolacyjną, zwiększając tym samym szczelność pomieszczeń. Zaletą gotowych płyt jest ich szybki montaż i duże możliwości adaptacyjne.
Płyty można przycinać do dowolnych rozmiarów i kształtów, układać pionowo i poziomo, malować na rozmaite kolory. Dzięki niewidocznym mocowaniom, miejsca ich łączenia pozostaną niezauważalne dla postronnego obserwatora.
Zaletą budynków stawianych z płyt warstwowych jest przede wszystkim szybkość realizacji inwestycji, co przekłada się na realne zarobki. Im szybciej budynek zostanie postawiony, tym szybciej właściciel zacznie zarabiać. Szybciej zwrócą się też same koszty budowy. Ze znalezieniem i kupnem materiałów też nie będzie problemu, gdyż na polskim rynku firm oferujących płyty jest wiele.